Dylatacja

Przedstawiamy obok standardowy schemat do uszczelnienia dylatacji (lub szerokiej szczeliny o rozwartości powyżej 8 mm). Biorąc pod uwagę różnorodność rozwiązań dylatacyjnych w poszczególnych wypadkach prosimy kontaktować się z Arma Asphalt.

Szczelinę należy oczyścić o ile to możliwe ze starych elementów uszczelnienia. W pierwszej kolejności umieszczamy w szczelinie dylatacyjnej element termoizolacyjny (wełna mineralna lub pianka poliuretanowa) aby zlikwidować tzw. mostek termiczny i zmniejszyć objętość do wypełnienia. Następnie wciskamy profil poliuretanowy o średnicy jak pokazano na schemacie. Praktycznym rozwiązaniem jest metoda wbijania go przy pomocy deski drewnianej. Przykładamy deseczkę do szczeliny i pobijamy ją młotkiem, aż profil osiądzie na termoizolacji. Używanie szpachelki lub innych ostrych narzędzi jest nie wskazane, można bowiem zniszczyć profil.
Nakładamy masę Wet-R-Dri Roof Cement wypełniając szczelinę i rozprowadzając ją jak na schemacie (poza szczeliną na ok. 10 cm z każdej strony). Wklejamy siatkę, na powierzchnię siatki rozsmarowujemy masę, znowu wklejamy siatkę i znowu rozsmarowujemy masę Wet-R-Dri Roof Cement. Bezpośredno nad szczeliną otrzymamy warstwę grubości ok. 1,5 cm.

dylatacja
przewiń do góry