Elastofalt EP

Bezspoinowa, paroprzepuszczalna, trwale elastyczna hydroizolacja

Elastofalt EP to bitumiczno - kauczukowa, tiksotropowa powłoka wykonana ze specjalnej emulsji modyfikowanej bardzo elastycznym polimerem.

przeznaczenie i zastosowanie

Znakomite właściwości hydroizolacyjne, łatwość aplikacji i wysoka elastyczność czynią ten produkt idealnym do:

  • reperacji i renowacji pokryć dachowych,
  • hydroizolacji piwnic, murów i fundamentów (także przeciwko wodom naporowym) z możliwością klejenia termoizolacji poliestrowych,
  • hydroizolacji podłóg,
  • hydroizolacji miejsc o dużym natężeniu wilgoci takich jak prysznice, łazienki, myjnie samochodowe itp. z możliwością bezpośredniego układania płytek ceramicznych na warstwie kleju,
  • hydroizolacji tarasów i balkonów ze szczególnym uwzględnieniem fazy remontowej. W przypadku przeciekania balkonu istnieje możliwość wykonania hydroizolacji na istniejącej nawierzchni i na niej wykonania posadzki z płytek ceramicznych, co znakomicie skraca czas remontu i zmniejsza koszty.

Elastofalt EP wiąże się praktycznie ze wszystkimi podłożami i materiałami używanymi w budownictwie, takimi jak papa, nawierzchnie bitumiczne, beton, beton komórkowy, płyta gipsowo-kartonowa, tynk, cegła, kamień, obrobione drewno budowlane, stal, szkło.

Po pełnym wyschnięciu elastyczna powłoka Elastofaltu EP trwale mostkuje i uszczelnia każde włosowate pęknięcia w podłożu. Zestabilizowana jest odporna na wszystkie agresywne składniki zawarte w wodzie gruntowej i deszczowej. Zastosowanie specjalnych syntetyków daje Elastofaltowi EP znakomitą odporność na promieniowanie UV.

Może być stosowany w zamkniętych pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi, nie zawiera on, bowiem żadnych rozpuszczalników i innych toksycznych substancji.

przewiń do góry